ΒΙΝΤΕΟ: Η Λάτσιο «ισοπέδωσε» τη Μίλαν!

ΒΙΝΤΕΟ: Η Λάτσιο «ισοπέδωσε» τη Μίλαν! 24/01/2023
Λάτσιο

Σε... παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση με τη Μίλαν η Λάτσιο, που επιβλήθηκε με το… βαρύ 4-0, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Serie A.

Oι «λατσιάλι» ήταν απολαυστικοί από την αρχή έως το τέλος του ματς, σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Έτσι έφτασαν τους 37 βαθμούς και βρίσκονται πλέον στην τρίτη θέση και το -1 από τους «ροσονέρι» που παραμένουν στη δεύτερη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Λάτσιο, με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να ανοίγει το σκορ  μόλις στο 4ο λεπτό. Ο Ζακάνι σημείωσε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων (είχε δώσει και την ασίστ στο 1-0)  στο 38′, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μαουρίτσιο Σάρι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Αρχικά ο Λουίς Αλμπέρτο στο 67′ πέτυχε το 3-0, για να έρθει ο Φελίπε Άντερσον στο 75′ και να διαμορφώσει το τελικό 4-0 και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr